BESTSELLER

Kawa Brazylia Santos

12,00 85,00 

Brazylia Santos ma swoich miłośników na całym świecie. Dzięki delikatności i zrównoważonej kwasowości jej picie jest prawdziwą ucztą dla podniebienia.
Santos jest najpopularniejszą Brazylijską arabicą stanowiącą doskonałą kawę jednorodną, oraz bazę wielu mieszanek.

Wyczyść
Zobacz koszyk

Opis

Brazylia z racji swojej dominacji na rynku kawowym (ok. 30% eksportu) uchodzi za stolicę czarnego specjału. Historia głosi, że owa potęga zapoczątkowana została przez niejakiego Francisco de Mello.

Na początku XVIII w. podczas stacjonowania na Gujanie Francuskiej, łączyły go bliskie relacje z córką tamtejszego Gubernatora. Podczas kolacji poprzedzającej dzień wyjazdu, oficer miał otrzymać bukiet kwiatów z ukrytymi sadzonkami kawowca, które kolejno zabrał do swojej ojczyzny.
W Brazylii kawa uprawiana jest w południowo-wschodniej części kraju. Głównymi stanami są : Minas Gerais, Sao Paulo i Parana. To właśnie z regionu Sao Paulo pochodzi 100 % Arabica Brazylia Santos. Nazwa kawy nawiązuje do miasta Santos, gdzie mieści się największy port morski w Ameryce Południowej. Brazylia Santos ma swoich miłośników na całym świecie. Dzięki swojej delikatności jej picie jest prawdziwą ucztą. Niewielka kwaskowość i gorycz w połączeniu z nutami czekoladowo-orzechowymi to podstawowe cechy ziarna. Santos jest najpopularniejszą brazylijską arabicą stanowiącą doskonałą kawę jednorodną, oraz bazę wielu mieszanek kawowych.

KRAJ POCHODZENIA Brazylia
REGION Sao Paulo, Mogiana
ODMIANA Bourbon, Caturra, Typica
OBRÓBKA Sucha
PROFIL SMAKOWY czekolada, miód, orzech
WYSOKOŚĆ UPRAW 750-1350 m n.p.m.
KWASOWOŚĆ Niska

Informacje dodatkowe

Waga Brak danych
Gramatura

100g, 250g, 500g, 1000g

Rodzaj

mielona, ziarnista

15 zł – Kurier InPost
12 zł – Paczkomat InPost
18 zł – Kurier za pobraniem
Odbiór osobisty (po wcześniejszym uzgodnieniu)

Darmowa dostawa kurierem lub do paczkomatu przy zakupach od 149zł!